Reklama

Ładowanie...

Bill Evans Trio „Consecration” (8 płyt) Milestone 2002

26.01.2003
Czyta się kilka minut
T

Te nagrania dozowano już w rozmaitych dawkach na kilku płytach. Ale dopiero przed kilku laty wytwórnia Milestone zaczęła się ubiegać o prawo do wydania pełnej dokumentacji 8-dniowego pobytu Billa Evansa w klubie Keystone Korner w San Francisco. Po 8-płytowym albumie „The Last Waltz” z 2000 roku, na którym znalazły się tzw. „drugie sety”, przyszła pora na „pierwsze”, by stało się zadość biblijnej mądrości, że ostatnie są pierwszymi.

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których należy w tajemnicy przed rodziną wydać kilka zaskórniaków. To ostatnie nagrania pianisty - występy w San Francisco trwały od 31 sierpnia do 7 września 1980, a 15 września Evans już nie żył. Nie była to śmierć nagła - artysta chyba nigdy nie przejmował się swoimi coraz poważniejszymi dolegliwościami zdrowotnymi, a tym bardziej zabijającym go na raty uzależnieniem od narkotyków. Płyty te są jednak...

2295

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]