Reklama

Aż świt odsłoni...

Aż świt odsłoni...

28.04.2010
Czyta się kilka minut
Tegoroczne Dni Tischnerowskie wkroczyły w czas, w którym więcej myśleliśmy o śmierci i bólu niż o życiu i nadziei. Plakaty z szeroko uśmiechniętą twarzą Tischnera pojawiły się na słupach późno, dopiero w poniedziałek 19 kwietnia.
K

Krakowska redakcja "Gazety Wyborczej", która przygotowała w tym czasie specjalny dodatek "Alfabet Tischnera", w ostatniej chwili zmieniła okładkę na poważniejszą. Rozmowy o nadziei nie wolno zaczynać zbyt wcześnie. Wiele rodzin wciąż jeszcze - gdy to piszę - nie pożegnało swoich zmarłych. "Życie musi toczyć się dalej", to prawda, ale czasem trudno mu ruszyć z miejsca. Nie należy go pospieszać.

Moja znajoma przeżyła w tych dniach dziwne odwiedziny: o pierwszej w nocy obudziła się nagle ze świadomością, że w pokoju stoi obcy mężczyzna. Pokój był pusty, ale świadomość jego obecności była bardzo silna. A potem "odszedł" - i w tym momencie za ścianą rozkrzyczało się przebudzone nagle dziecko. Jestem poetą, wolno mi wierzyć, że zmarli wchodzą między nas, kiedy chcą. Przed laty napisałem: wchodzą między nas jak między drzewa. Ale być może jest inaczej. Jak u ...

3697

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]