Reklama

Ładowanie...

3 - 10 maja 2010

11.05.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
R

Róża

"Ona jest najpiękniejszym kwiatem, jaki zakwitł ze stworzenia, »różą«, która ukazała się w pełni czasu, gdy Bóg, posyłając swego Syna, obdarzył świat nową wiosną. (...) Sama obecność Maryi pośród uczniów jest żywą pamięcią o Jezusie i zadatkiem daru Jego Ducha" - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu przed modlitwą Regina Caeli 9 maja w Watykanie. Papież przypomniał, że maj jest liturgicznym miesiącem maryjnym.

Zmarł kard. Luigi Poggi

Uważany był za twórcę watykańskiej tzw. Ostpolitik. Od 1974 r. stał na czele delegacji Stolicy Apostolskiej do stałych kontaktów roboczych z władzami PRL. Nawiązywał kontakty z komunistycznymi rządami Europy Środkowo-Wschodniej. Reprezentował też Watykan w Tunezji, Afryce Centralnej oraz w Peru. Od 1994 r. został prefektem Biblioteki i Tajnych...

5908

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]