Reklama

Ładowanie...

23 września - 2 października 2009

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Hańba
D

Dramat wojenny, reż. Ingmar Bergman, Szwecja 1968, Ale kino!, poniedziałek 28 IX, 20.00

Jeden z mniej znanych filmów szwedzkiego mistrza po dziś dzień wywołuje sprzeczne reakcje. Tym razem twórca "Persony" zajął się prześwietlaniem ludzkiej duszy z perspektywy wojny i jej wpływu na relacje międzyludzkie. Nic dziwnego - film powstawał w burzliwej epoce wietnamskiej ofensywy. W główne role wcieliła się najbardziej Bergmanowska para aktorów: Liv Ullmann i Max von Sydow.

Chłopcy science fiction

Dokumentalny, reż. Paul Davids, USA 2006, Cinemax, środa 23 IX, 20.00, wtorek 29 IX, 16.45, środa 30 IX, 11.30

Filmowy gatunek SF jest tak stary jak samo kino, by wspomnieć tylko dokonania Georges’a Méli?sa, a szczególnie jego "Podróż na Księżyc" z 1902 r. O drodze, jaką przeszedł ten gatunek od swojej...

1067

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]