Reklama

23 września - 2 października 2009

23 września - 2 października 2009

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Hańba
D

Dramat wojenny, reż. Ingmar Bergman, Szwecja 1968, Ale kino!, poniedziałek 28 IX, 20.00

Jeden z mniej znanych filmów szwedzkiego mistrza po dziś dzień wywołuje sprzeczne reakcje. Tym razem twórca "Persony" zajął się prześwietlaniem ludzkiej duszy z perspektywy wojny i jej wpływu na relacje międzyludzkie. Nic dziwnego - film powstawał w burzliwej epoce wietnamskiej ofensywy. W główne role wcieliła się najbardziej Bergmanowska para aktorów: Liv Ullmann i Max von Sydow.

Chłopcy science fiction

Dokumentalny, reż. Paul Davids, USA 2006, Cinemax, środa 23 IX, 20.00, wtorek 29 IX, 16.45, środa 30 IX, 11.30

Filmowy gatunek SF jest tak stary jak samo kino, by wspomnieć tylko dokonania Georges’a Méli?sa, a szczególnie jego "Podróż na Księżyc" z 1902 r. O drodze, jaką przeszedł ten gatunek od swojej...

1067

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]