Reklama

21/09

21/09

19.05.2009
Czyta się kilka minut
"TP" nr 16
M

Mowa nasza nieczysta

Wróciłam z pracy. Jest niedziela wieczór i mam za sobą przeczytanych kilkadziesiąt prac maturalnych, które musiałam skrupulatnie, dokładnie i uważnie przeanalizować, nanieść na nie kryteria oceny, wysłuchać uwag weryfikatorów, Pani Przewodniczącej i wypuścić w świat, choć dobrze wiem, że kilka lat temu spora ich część byłaby pracami nie do zaliczenia.

Komentarzy związanych z tematami prac maturalnych już nie mogę słuchać, choć zgadzam się całą sobą, że dawanie maturzystom, którzy mają być przyszłością naszego narodu, do napisania charakterystyki porównawczej jest kpiną jeśli nie z nas: egzaminatorów i nauczycieli, to na pewno z ich uczenia się i przygotowań. Porównać Telimenę z Zosią bądź opisać Bylicę i jego relację z córkami na podstawie tekstów, które się ma przed oczami, to zadanie dla...

3321

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]