Reklama

21/09

19.05.2009
Czyta się kilka minut
"TP" nr 16
M

Mowa nasza nieczysta

Wróciłam z pracy. Jest niedziela wieczór i mam za sobą przeczytanych kilkadziesiąt prac maturalnych, które musiałam skrupulatnie, dokładnie i uważnie przeanalizować, nanieść na nie kryteria oceny, wysłuchać uwag weryfikatorów, Pani Przewodniczącej i wypuścić w świat, choć dobrze wiem, że kilka lat temu spora ich część byłaby pracami nie do zaliczenia.

Komentarzy związanych z tematami prac maturalnych już nie mogę słuchać, choć zgadzam się całą sobą, że dawanie maturzystom, którzy mają być przyszłością naszego narodu, do napisania charakterystyki porównawczej jest kpiną jeśli nie z nas: egzaminatorów i nauczycieli, to na pewno z ich uczenia się i przygotowań. Porównać Telimenę z Zosią bądź opisać Bylicę i jego relację z córkami na podstawie tekstów, które się ma przed oczami, to zadanie dla...

3321

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]