Reklama

2 - 8 lutego 2010

2 - 8 lutego 2010

09.02.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
I

Iść za Panem

Przed modlitwą Anioł Pański 7 lutego Benedykt XVI nawiązał do biblijnych scen powołania proroka Izajasza oraz apostołów Piotra i Pawła. Wszyscy trzej, zauważył Papież, z powodu swoich grzechów twierdzą, że nie są godni iść za Panem. To dowód, że "autentyczne spotkanie z Bogiem prowadzi człowieka do uznania własnej nędzy, niewystarczalności, ograniczeń i grzeszności". Papież nawiązał też do Dnia Obrony Życia: "celem człowieka nie jest dobrobyt, lecz sam Bóg (...). Nikt nie jest panem swego życia" - mówił Benedykt XVI. Tegoroczny Dzień zbiegł się z rocznicą śmierci Eluany Englaro, której życie zakończono na życzenie rodziców: po 17 latach w stanie wegetatywnym, zmarła 9 lutego 2009 r.

Papież i szpieg

"Dokumenty potwierdzają, że antynazistowski niemiecki ruch oporu...

9134

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]