Reklama

19/08

19/08

06.05.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
O

Obecność Maryi

"W maju odczuwamy szczególnie intensywnie duchową obecność Maryi" - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę "Regina Coaeli". Zaznaczył, że Wniebowstąpienie - powrót do Ojca - stanowiło ukoronowanie misji Jezusa. "Przyszedł On bowiem na świat, aby przywieść człowieka do Boga, nie w sposób nierealny - jak filozof czy nauczyciel mądrości - lecz realnie, jako pasterz, który ma zaprowadzić owce do owczarni" - powiedział Papież. Po modlitwie Benedykt XVI przemówił do ponad stu tysięcy członków włoskiej Akcji Katolickiej, którzy przybyli na plac św. Piotra z okazji 140. rocznicy powstania tej największej organizacji włoskiego laikatu.

Wspomnienie pielgrzymki do USA

Wizycie w Stanach Zjednoczonych poświęcił Benedykt XVI katechezę podczas...

9300

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]