Reklama

Ładowanie...

16 - 21 września 2009

22.09.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
D

Dwie mądrości

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI mówił o mądrości prawdziwej i fałszywej. Ta druga jest "ziemska, zmysłowa i szatańska", a poznać ją można po tym, że wywołuje zazdrość, nieporządek i złe uczynki, pierwsza zaś, "mądrość zstępująca z góry - czysta, skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy".

Synod dla Bliskiego Wschodu

"Kościół katolicki na Bliskim Wschodzie: komunia i świadectwo: Aby jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących" - to temat Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu

(10-24 października 2010 r.). W czasie Synodu zostaną podjęte cztery tematy: narastanie fundamentalizmu na Bliskim Wschodzie, dialog z muzułmanami,...

8560

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]