Reklama

14 - 21 czerwca 2010

14 - 21 czerwca 2010

22.06.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
K

Krzyż i apele

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI mówił o roli i znaczeniu krzyża w życiu chrześcijan. "Wziąć krzyż oznacza zaangażować się w pokonanie grzechu, który utrudnia drogę do Boga, przyjmować codziennie wolę Pana, wzrastać w wierze przede wszystkim w obliczu problemów, trudności, cierpienia" - powiedział. Papież zwrócił się też do ONZ, która 20 czerwca obchodziła Światowy Dzień Uchodźcy, o poszanowanie praw i godności imigrantów.

Powołanie do niepopularności

"Kapłaństwo nie może być sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa w życiu lub uzyskanie pozycji społecznej. (...) Kto dąży do kapłaństwa, by podnieść swój osobisty prestiż i zdobyć władzę, już na samym początku źle zrozumiał sens tej posługi, (...) nie kocha Boga i drugiego człowieka, ale tylko...

8766

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]