Reklama

Ładowanie...

Życie na dwa fronty

22.10.2012
Czyta się kilka minut
Po autobiograficznej „Marzi” opowiadającej o stanie wojennym, Marzena Sowa postanowiła przedstawić polskie społeczeństwo lat 50. „Dzieci i ludzie” właśnie trafiły na księgarskie półki.
Fot. Centrala
N

Nagroda Eisnera słusznie nazywana jest komiksowym Oscarem. Kiedyś było to zdecydowanie największe wyróżnienie w branży. Obecnie straciło nieco na prestiżu i przydzielane jest komiksom bardziej komercyjnym, a niekoniecznie najbardziej oryginalnym. Nie zmienia to faktu, że Marzena Sowa jest jedyną polską scenarzystką komiksową, która znalazła się na liście eisnerowskich nominacji. Otrzymała ją za swoją „Marzi” – autobiograficzną opowieść o dzieciństwie w stanie wojennym, którą zilustrował jej życiowy partner, Sylvain Savoia. „Marzi” osiągnęła ogromny sukces we Francji i Belgii, a gdy w Stanach ukazała się nakładem jednego z największych komiksowych wydawnictw, czyli DC Comics (wydawcy Batmana), krytyka również nie szczędziła jej pochwał. Dziś Marzena Sowa obok Grzegorza Rosińskiego i Zbigniewa Kasprzaka to najbardziej znany na świecie polski twórca komiksów.

Dlatego oczekiwania...

5634

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]