Reklama

Życie na dwa fronty

Życie na dwa fronty

22.10.2012
Czyta się kilka minut
Po autobiograficznej „Marzi” opowiadającej o stanie wojennym, Marzena Sowa postanowiła przedstawić polskie społeczeństwo lat 50. „Dzieci i ludzie” właśnie trafiły na księgarskie półki.
Fot. Centrala
N

Nagroda Eisnera słusznie nazywana jest komiksowym Oscarem. Kiedyś było to zdecydowanie największe wyróżnienie w branży. Obecnie straciło nieco na prestiżu i przydzielane jest komiksom bardziej komercyjnym, a niekoniecznie najbardziej oryginalnym. Nie zmienia to faktu, że Marzena Sowa jest jedyną polską scenarzystką komiksową, która znalazła się na liście eisnerowskich nominacji. Otrzymała ją za swoją „Marzi” – autobiograficzną opowieść o dzieciństwie w stanie wojennym, którą zilustrował jej życiowy partner, Sylvain Savoia. „Marzi” osiągnęła ogromny sukces we Francji i Belgii, a gdy w Stanach ukazała się nakładem jednego z największych komiksowych wydawnictw, czyli DC Comics (wydawcy Batmana), krytyka również nie szczędziła jej pochwał. Dziś Marzena Sowa obok Grzegorza Rosińskiego i Zbigniewa Kasprzaka to najbardziej znany na świecie polski twórca komiksów.

Dlatego oczekiwania...

5634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]