Reklama

Złota klatka dla Jezusa

Złota klatka dla Jezusa

07.05.2012
Czyta się kilka minut
Trzymamy Boga, tak to czasem wygląda, w złotej klatce, poza którą rozpościera się sfera profanum, świat bez Boga.
N

Na dodatek Ten „więzień miłości” jest „ukryty” i tylko czasami potwierdza swoją obecność jakimś cudem. Co zresztą nie wszystkich przekonuje. Z prostego powodu, Bóg chwali tych, którzy Go nie widzieli, również Jego cudownych znaków, a jednak przyznali Bogu rację. Zaufali Bogu i to najczęściej, przynajmniej na początek, na kredyt. Bóg, co prawda, od czasu do czasu zjawia się w tym krajobrazie, ale mieszka gdzie indziej. Poza światem, ponad nim, czyli w gruncie rzeczy nie wiadomo gdzie. Ale to się zmienia. Dopóki mieliśmy do czynienia ze statycznym modelem Wszechświata, sprawa wyglądała nadzwyczaj klarownie. Ziemię ma człowiek pod nogami, a niebo nad głową. I tak było, jest i będzie. Do czasu, dopóki nie odezwał się Mikołaj Kopernik, a następnie Karol Darwin. Dzisiaj na próżno szukać nieba i tronu Bożego za gwiazdami.

Trzeba przyznać, że taki Bóg, który tylko czasowo, przy...

3269

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]