Reklama

Wszystko po staremu

Wszystko po staremu

03.04.2006
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI nie odwiedzi Rosji w 2007 r., gdyż Moskiewski Patriarchat Prawosławny nadal nie chce go zaprosić. Zdaniem Cerkwi nie ustały przyczyny, które uniemożliwiają taką wizytę.
Patriarcha Aleksy II
J

Jeśli ktoś miał nadzieję, że niespełnione marzenie Jana Pawła II mógłby w niedługim już czasie zrealizować jego następca, to nie trwała ona dłużej niż kilka godzin. Tyle czasu minęło w ubiegły wtorek, 28 marca, od wypowiedzi kardynała Waltera Kaspera do błyskawicznego dementi ze strony moskiewskiej Cerkwi. Kardynał, który w Watykanie odpowiada za kontakty z prawosławiem, zasugerował, że "w najbliższych latach" wizyta Benedykta XVI w Moskwie nie jest już niemożliwa, a relacje między Watykanem a Rosyjską Cerkwią uległy wyraźnej poprawie.

W istocie, Watykan podjął ostatnio "ofensywę", by na drodze dyplomatycznej poprawić stosunki z Moskiewskim Patriarchatem. W połowie marca watykańskie biuro prasowe opublikowało wymianę listów między Benedyktem XVI a patriarchą Moskwy Aleksym II. Pretekstem do tej uprzejmej i pojednawczej w tonie korespondencji, w której...

3910

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]