Reklama

Ukraina: bezsilna OBWE

Ukraina: bezsilna OBWE

29.03.2015
Czyta się kilka minut
Jak Europa może poznać prawdę o tej wojnie – pytają rozgoryczeni Ukraińcy – skoro obserwatorzy OBWE, mający nadzorować rosyjsko-ukraińskie zawieszenie broni, przyjeżdżają na front tylko na chwilę? I to akurat wtedy, gdy jest spokojnie?
B

Biały hełm i niebieski polar ładnie komponowały się z niebieskimi oczami obserwatorki OBWE, która w minionym tygodniu przybyła wraz z kolegami do zrujnowanego miasteczka Piski – położonego na linii frontu tuż koło donieckiego lotniska, które w styczniu zdobyły siły rosyjskie. Ustawowy strój OBWE zdawał się idealną kreacją dla drobnej blondynki. Ukraińscy żołnierze patrzyli na nią jak na postać z innej planety. Planety, która nazywa się „Europa” i wyraźnie nie budzi w nich sympatii.
Spotkanie z taką dziewczyną w Kijowie pewnie skończyłoby się prośbami o numer telefonu. Ale tu nikt nie kwapił się nawet, by spytać o jej imię – choć wiadomo było, że zna rosyjski – pomagała tłumaczyć pytania, które zadawali żołnierzom jej anglojęzyczni koledzy. Zresztą pytania też nie budziły sympatii. Bo nawet pozornie niewinne – kiedy był ostatni rosyjski ostrzał – prowokowało odpowiedź, że dziś...

2523

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]