Reklama

Trzydziestu sześciu

Trzydziestu sześciu

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Świat oszalał na punkcie wyborów prezydenckich w Rosji.
O

Odprysk tego szaleństwa dotknął nas nawet w Krakowie – na spotkaniu w Audytorium Maximum, poświęconym ewangelizacji młodych, nie mógł się pojawić Krzysztof Ziemiec (choć zrobił wszystko, aby przyjechać) – musiał przez cały dzień obsługiwać Studio Wiadomości.

Zapewne to ważne, kto rządzi na Kremlu. Ważne dla Rosji, dla Europy, dla świata. Los świata jednak od tego nie zależy. Nie zależy nawet od personalnej obsady całego G 8. Los świata zależy od trzydziestu sześciu.

Pewna żydowska legenda mówi o trzydziestu sześciu sprawiedliwych. Ich liczba jest stała: w każdym czasie, niezależnie od wszelkich perturbacji historii, w świecie żyje trzydziestu sześciu świętych ludzi. Praktykują oni swoją świętość w sposób tak pokorny, że nikt nie zwraca na nich uwagi, a nawet nie zna ich imion. Oni sami jednak rozpoznają się bez trudu. To właśnie oni podtrzymują świat w istnieniu. Z...

2813

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]