Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

07.07.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 25 / 2014
P

Pan Łukasz Gazur w artykule „Zakopiańskie twarze” dotyczącym wystawy „Kenar, Rząsa, Hasior” w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, był uprzejmy popełnić błędy. Prostuję więc.
Po pierwsze, Antoni Kenar był absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a nie w Krakowie. Po drugie, to Karol Stryjeński był dyrektorem Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem i nauczycielem Kenara. To jemu A. Kenar postawił nagrobek na starym cmentarzu w Zakopanem, a Tadeusz Stryjeński, architekt-inżynier, był ojcem Karola. Po trzecie, autorowi artykułu chodziło zapewne o obóz pracy w Oberhausen, nie zaś Berhausen. Po czwarte, Antoni Rząsa w roku 1948 był uczniem Kenara, nie nauczycielem, maturę zdał w 1952 r. razem z Władysławem Hasiorem. Nauczycielem zaś był od 1954 r. A. Kenar w 1948 roku został dyrektorem i reformatorem Szkoły.
Po piąte, nieprawdziwe jest stwierdzenie, że „ludowe motywy w...

3074

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]