Reklama

Sprawa Josefa F.

Sprawa Josefa F.

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Austriackie społeczeństwo nie wyciąga wniosków z dramatu, który rozegrał się w Amstetten.
N

Najpierw był szok: zgroza i poczucie bezradności, zdumienie zmieszane z niedowierzaniem. Wiadomość o zbrodni w niepozornym miasteczku, która 19 kwietnia ub.r. obiegła światowe media, pogrążyła opinię publiczną Austrii w hipnotycznym paraliżu.

Przez wiele dni mieszkańców alpejskiej republiki zaprzątały uporczywie powtarzane pytania: czy to możliwe i jak to możliwe? Czy to możliwe, że powszechnie szanowany mieszkaniec Amstetten Josef F. przez niemal ćwierć wieku więził w piwnicy własną córkę, traktując ją jako seksualną niewolnicę? Że, stale zadając jej gwałt, spłodził siedmioro dzieci-wnuków? Że przez 24 lata udało mu się ukrywać egzystencję uwięzionej w podziemiach rodziny przed liczną rodziną "oficjalną", przed sąsiadami, urzędami i całą lokalną społecznością? Że dzięki pisanym pod jego dyktando listom córki i zmyślonej historyjce o tajemniczej sekcie, która...

6701

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]