Reklama

Spowiedź wojownika

Spowiedź wojownika

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Ireneusz Ziółkowski spędził 11 lat w więzieniu. Za kratami przeżył nawrócenie. Kiedyś walczył na ulicach, dziś walczy o rodzinę.
Ireneusz Ziółkowski z córką Laurą w mieszkaniu w Szczecinie, styczeń 2017 r. Fot. Michał Niedzielski dla „TP”
B

Byłem bandziorem. Takim, że strach się bać. Wychowała mnie ulica i jej zasady. Nauczyłem się, jak przetrwać w tym twardym świecie, ale żeby przetrwać, musiałem kraść. Potrafiłem się bić, miałem twarde pięści i wytrzymałą czaszkę. Nie miałem sobie równych.

Pod koniec odsiadki poszedłem się wyspowiadać. Od księdza wróciłem cały zapłakany. Ludzie ciągle się mnie bali, więc nie pytali, co mi się stało. A stał się przecież cud: otworzyłem oczy.

Ulica

W młodości nie doświadczyłem szczęścia. Było może kilka momentów. Ale nie wiem, czy to było szczęście, czy raczej przyjemność. Zarobiło się parę groszy, zrobiło imprezę, trochę wypiło.

Wokół mnie nie było miłości, tylko sama nienawiść.

Urodziłem się w tzw. rodzinie patologicznej. Nie chcę o tym długo mówić, bo to bolesne wspomnienia. W domu nie było dostatku, za to dużo się piło. Z...

12656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szczęść Boże dla Twojej Rodziny.

Tak trzymaj dla siebie i rodziny..............

'Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity' Z Panem Bogiem....

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]