Reklama

Religia obowiązkowo?

Religia obowiązkowo?

03.04.2006
Czyta się kilka minut
Przygotowania do pielgrzymki Benedykta XVI, projekt zmian w nauczaniu religii w szkołach, działalność Komisji Majątkowej i korzystanie przez Kościół z funduszy unijnych - to najważniejsze tematy spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.
M

Mówiąc o papieskiej podróży, szczególną uwagę zwrócono na wizytę Benedykta XVI na terenie obozu Au-

schwitz-Birkenau - co będzie wydarzeniem o randze przekraczającej ramy religijnej pielgrzymki. Nie rozmawiano natomiast o proponowanym przez PiS majowym terminie wyborów.

Strona kościelna zaproponowała wprowadzenie do szkół obowiązkowych zajęć z religii lub etyki (ocena z tych przedmiotów byłaby wliczana do średniej, jednak nie warunkowałaby promocji do następnej klasy) i umożliwienie ich zdawania na maturze. Zapowiedziano szybkie zakończenie prac Komisji Majątkowej, która zajmuje się zwrotem dóbr kościelnych zabranych bezprawnie przez władze komunistyczne. Komisja Wspólna zapoznała się również z możliwościami dostępu kościelnych instytucji do funduszy unijnych - szczególnie w dziedzinach związanych z działalnością charytatywną, edukacją oraz...

1699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]