Reklama

Projekt Gliński

Projekt Gliński

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Zakończył się trzeci akt przedstawienia pod tytułem „Projekt Gliński” – zgłoszenia przez PiS konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu PO-PSL.
Z

Zakończył się trzeci akt przedstawienia pod tytułem „Projekt Gliński” – zgłoszenia przez PiS konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu PO-PSL. Zgodnie z logiką strzelba, która zawisła na ścianie w pierwszym akcie, wypaliła w trzecim. Można to uznać za strzał na wiwat, warto jednak zauważyć, że sezon teatralny wcale się nie skończył.
Sens zgłoszenia konstruktywnego wotum nieufności, nawet jeśli z góry wiadomo, że nie ma szans na powodzenie, sprowadza się do tego, że opozycja manifestuje swoje najwyższe niezadowolenie w ocenie rządu. Oczywiście opozycji nie płaci się za to, by rządy chwaliła, ale jej niezadowolenie jest w obyczaju parlamentarnym stopniowalne: od standardowej krytyki poprzez wotum nieufności względem poszczególnych ministrów aż do podkreślenia, że ogólna sytuacja jest oceniana jako szczególnie zła.
Pokazanie takiego niezadowolenia może przynosić korzyści...

3806

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]