Reklama

Ładowanie...

Pomyśl, zanim wyrzucisz

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Przyjemnie stać po stronie zwycięzców. To m.in. dlatego widzimy siebie zawsze po stronie Jezusa, a nie Jego przeciwników, nie mówiąc o wrogach. To inni Jezusa dręczą, ale nie ja, nie my, nie Kościół.
J

Jeśli ktoś się z takim postawieniem sprawy nie zgadza, to oczywiście nie ma racji, a to z tej racji, że nie może mieć racji, bo się z nami nie zgadza – jak więc może mieć rację? Oni w najlepszym razie się mylą, ale najczęściej, jeśli nie zawsze, są ludźmi złej woli, przewrotnymi, bez serca, bez rozumu i sumienia.

Dowodów na takie myślenie o tych, którzy stają nam na drodze, nie trzeba długo szukać. Przykład? W każdym kościele, w okresie wielkanocnym i coraz częściej na pogrzebach, śpiewamy przecież: „Naród niewierny trwoży się, przestrasza na cud Jonasza. Alleluja!” (na marginesie: kiedyś słyszałem, jak zamiast „cud Jonasza” zgromadzeni wyśpiewywali „nasturcjo nasza”, co znowu nie jest takie śmieszne, a raczej zastanawiające). I oto mamy winowajcę, na którego możemy zwalić winę za śmierć naszego Pana Jezusa. Naszego Pana Jezusa, to należy mocno podkreślić. Jezus bowiem w tej i...

3285

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]