Reklama

Pojedynek sezonu

Pojedynek sezonu

18.07.2004
Czyta się kilka minut
Poznańska Malta to festiwal, na którym każdy widz chodzi własnymi drogami. Każdego dnia - bez mała 40 widowisk. Przedstawienia z głównego programu nakładają się, imprezy towarzyszące zmuszają do alternatywnych marszrut.
P

Pokonując kilka razy dziennie trasę Rzeźnia - Zamek - Malta - Stary Browar, nie przestaję się dziwić. Pamiętam inną Maltę. Maltę rozbuchanego ludyzmu, fajerwerków, balonów i ulicznych parad, gigantycznych machin i efektownych plenerowych konstrukcji z niewielkim dodatkiem aktorstwa. Maltę dumnie prężącą muskuły, Maltę mamiącą oczy budżetem i nazwiskami gwiazd.

Nowa Malta wcale nie rozlewa się po ulicach. Okupuje raczej nisze, przyczółki, wciąga nieletnich widzów do zakazanych zaułków. Więcej na niej polskich akcentów, lokalnych sporów o to, co najważniejsze na krajowej scenie.

14. Maltę zdominował Teren Warszawa. Przypominając sobie poszczególne produkcje projektu Grzegorza Jarzyny, konfrontowałem je z resztą propozycji. Powolutku festiwal ułożył mi się w głowie w coś na kształt decydującego pojedynku sezonu. Bo TR rzucił wyzwanie polskiej...

10599

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]