Reklama

Ładowanie...

Pojedynek sezonu

18.07.2004
Czyta się kilka minut
Poznańska Malta to festiwal, na którym każdy widz chodzi własnymi drogami. Każdego dnia - bez mała 40 widowisk. Przedstawienia z głównego programu nakładają się, imprezy towarzyszące zmuszają do alternatywnych marszrut.
P

Pokonując kilka razy dziennie trasę Rzeźnia - Zamek - Malta - Stary Browar, nie przestaję się dziwić. Pamiętam inną Maltę. Maltę rozbuchanego ludyzmu, fajerwerków, balonów i ulicznych parad, gigantycznych machin i efektownych plenerowych konstrukcji z niewielkim dodatkiem aktorstwa. Maltę dumnie prężącą muskuły, Maltę mamiącą oczy budżetem i nazwiskami gwiazd.

Nowa Malta wcale nie rozlewa się po ulicach. Okupuje raczej nisze, przyczółki, wciąga nieletnich widzów do zakazanych zaułków. Więcej na niej polskich akcentów, lokalnych sporów o to, co najważniejsze na krajowej scenie.

14. Maltę zdominował Teren Warszawa. Przypominając sobie poszczególne produkcje projektu Grzegorza Jarzyny, konfrontowałem je z resztą propozycji. Powolutku festiwal ułożył mi się w głowie w coś na kształt decydującego pojedynku sezonu. Bo TR rzucił wyzwanie polskiej...

10599

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]