Reklama

Podziały

Podziały

19.04.2011
Czyta się kilka minut
Podziały!", "Podziały!", "Podziały!" - słowo najczęściej powtarzane i odmieniane we wszystkich przypadkach w ostatnim czasie.
P

Podziały niepokonalne i nieodwracalne, większe ponoć niż kiedykolwiek na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza naszych dziejów, owszem, pogłębiające się każdego dnia. Mówią o nich wszyscy - z prawej i lewej strony sceny społecznej i politycznej, prywatnie i w mediach - publicznych i prywatnych, z tygodnikami katolickimi włącznie... Od pamiętnej rocznicy. 10 kwietnia. Podsumowane komentarzem w "Wiadomościach": "dzisiaj o pojednaniu mówili tylko biskupi...". I wszystko to zaledwie na dziesięć dni przed Wielkim Piątkiem. I na dwa tygodnie przed Niedzielą Zmartwychwstania. Niemal na progu Liturgii Paschalnego Triduum, która nie tylko wszak przypomina, ale UOBECNIA zbawcze dzieło Jezusa, dokonane w Jego śmierci i zmartwychwstaniu!

O tym dziele pisze św. Paweł w liście do Efezjan: "On [Chrystus] jest naszym pokojem. On, który obie części ludzkości uczynił jednością,...

2650

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]