Reklama

Opowieści Hoffmanna

Opowieści Hoffmanna

06.11.2005
Czyta się kilka minut
Gdy obserwowałem w niemieckiej telewizji walki pani Merkel ze Schröderem, do głowy mi nie przyszło, że mógłby ją nagle zaatakować sojusznik, z którym ruszyła w wyborczy bój, to znaczy Edmund Stoiber z bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej. Tymczasem tak się właśnie stało. W polityce trudno o sojusze zakładające lojalność partnerów. To wniosek nieprzyjemny, ale sprawdził się i u nas.
P

Pani Merkel jak lodołamacz przebijający się przez krę zmierza jednak ku fotelowi kanclerza i trzeba ją pozostawić własnemu losowi. Warto tylko zauważyć, że kiedy w związku z wyborami Niemcy zrobili niejako inwentarz, okazało się, że ich budżet ma 30 miliardów euro deficytu. Jak z tego socjaldemokraci z chadekami pospołu wybrną, to już nie nasze zmartwienie. Ale Polska nie jest jedynym krajem, który ma kłopoty. I nie tylko my nie najszczęśliwiej wybraliśmy prezydenta, Amerykanie też się nie popisali. Łatwość, z jaką Mister Bush zadłużył Stany Zjednoczone, wyrzucając z nie swojej kieszeni dziesiątki miliardów dolarów, jest przerażająca. Po obu stronach oceanu politycy mają dziś skłonność do tego, by powiększać dziurę budżetową bez miary.

Należy unikać narzekania na sytuację powyborczą, ponieważ narzekania niczemu nie służą. Owszem, lepszym zapewne prezydentem...

6478

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]