Reklama

Niejasności

Niejasności

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Ewangelista Marek opowiada, że Jezus, chcąc uzdrowić głuchoniemego, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął jego języka.
(

(Nawiasem mówiąc, do ostatniego soboru przy chrzcie postępowaliśmy podobnie. Własną śliną smarowaliśmy wargi i uszy chrzczonego i jeśli w tym obrzędzie było coś dziwnego, to tylko to, że nic nas w nim nie dziwiło). Wracajmy jednak do Ewangelii. Sposób, w jaki Jezus chce uzdrowić chorego, do dziś sprawia nie lada trudność naszym uczonym w Piśmie. Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć po Biblię i poczytać odnośne do tej perykopy komentarze.

Owe niejasności i trudności mają, jak wszystko inne na tym świecie, a tym bardziej na tamtym, swoje znaczenie, które nie od razu i nie każdemu rzuca się w oczy. Nie, nie chodzi o możliwości poznawcze tego czy tamtego, ale o wielowarstwowość rzeczywistości. Po prostu nie wszystko, nie zaraz, a być może jak na razie, wydarzenia nie otworzą się przed nami i nie odsłonią swoich najgłębszych pokładów, warstw.

Jednak ta niemoc nie...

3085

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]