Reklama

Nie przyjdzie, już jest

Nie przyjdzie, już jest

06.08.2013
Czyta się kilka minut
Nie jest źle, wciąż przecież mamy wrogów, którzy cieszą się z naszych potknięć – o grzechach nie wspominając.
W

W samym Kościele mamy też takich, którzy grają nam na nerwach, żeby nie powiedzieć: nienawidzą nas. Nie jest źle, jako się rzekło. Byłoby źle – bardzo źle – gdyby nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą nie zwracał na nas uwagi. Gdyby tak było, znaczyłoby, że już nikt po nas nie spodziewa się niczego dobrego.
Jeśli jednak czujemy się w jakiś sposób prześladowani, warto zbadać, gdzie leży przyczyna tego nieszczęścia. Może się bowiem zdarzyć, że cierpimy nie za niewinność, lecz za nasze grzechy. Zanim więc naszym wrogom dobierzemy się do skóry, zanim ich dopadniemy, skompromitujemy, ośmieszymy, wdepczemy w błoto, dobrze jest przez chwilę pomyśleć – z kim walczymy? Czy przypadkiem nie jest tak, że nie z wrogami, ale z przyjaciółmi?
Przyjaciół zawzięcie dręczymy, tryumfujemy nad nimi. I tym sposobem – na dodatek w zgodzie z Księgą Mądrości – dążąc do „zatraty wrogów”, zatracamy...

3667

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]