Reklama

„Nie lubię Franciszka”

22.09.2014
Czyta się kilka minut
Nie lubię tego papieża Franciszka, coraz bardziej mnie denerwuje.
N

Nie mówi jasno, o co mu chodzi. Opowiada dykteryjki, zamiast mówić prosto z mostu: to wolno, tego nie wolno. I w kółko powtarza to samo – że jesteśmy i zawsze będziemy grzesznikami. Nie dość, że nie ma dobrego słowa dla biskupów i księży, to jeszcze nieustannie ich krytykuje. Mówi o ubóstwie, a to przecież sprawa zakonników, nie zaś wszystkich księży! Zarzuca nam klerykalizm. Przychylniejszym okiem patrzy na homoseksualistów, rozwodników i pijaków niż na swoich braci w kapłaństwie i biskupstwie. Ostatnio czepił się doktorów teologii. Czyżby nie doceniał wagi nauki? Mówi też, że nie wolno nawracać – Pan Jezus mówił przecież zupełnie co innego! Wciąż też powtarza: sobór to, sobór tamto, jakby na soborze świat się skończył. Nie lubię Franciszka, za dużo namieszał ludziom w głowach. Już nie wiadomo, gdzie jest prawda, gdzie fałsz. Gdzie dobro, a gdzie zło…
Nie lubisz papieża...

2777

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]