Reklama

Ni srebro, ni złoto

Ni srebro, ni złoto

20.05.2013
Czyta się kilka minut
Wszystko, co ma Ojciec, jest moje” – mówi Jezus do zdezorientowanych i zasmuconych apostołów. Ich konsternacji nie powinniśmy się dziwić – ani się nią gorszyć.
O

Oto bowiem w ciągu kilku lat spadło na nich niespodziewanie tyle nowości, że trudno sobie z nimi od razu poradzić. Chrystusa taki stan rzeczy nie dziwi. Przeciwnie: zdezorientowanie i smutek swoich uczniów uznaje za normalne. Nie daje im tylko jeszcze jednej szansy, daje im też coś znacznie więcej: czas. Dużo czasu.
Tą szansą jest życie, przyszłość, której końca nie ma co wypatrywać z lękiem. Czas jest przecież, jak wszystko inne, własnością Boga. Jest więc wymierzony boską miarą, która nie zna ograniczeń. Taki dar od Boga otrzymaliśmy raz i na zawsze. A jeśli tak, to bez cienia przesady można powiedzieć, że czas jest bożym błogosławieństwem, więcej – jest przejawem Obecności Boga.
Strach pomyśleć: Bóg nieustannie jest tu, gdzie ja? Rzeczywiście, taka Obecność byłaby nie do zniesienia, gdyby nie przekonanie, że mamy do czynienia z Bogiem, który znajduje „radość przy...

3418

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]