Reklama

Minął okres... trochę niejasny

Minął okres... trochę niejasny

04.11.2013
Czyta się kilka minut
Po spotkaniu zespołów roboczych Kościelnej i Rządowej Komisji Konkordatowych min. Michał Boni był wyraźnie zadowolony.

„Po okresie trochę niejasnym” – jak się wyraził – obie strony potwierdziły gotowość dalszej pracy nad przekształceniem archaicznego Funduszu Kościelnego w nowoczesny odpis podatkowy. Rzeczywiście: po uzgodnieniu w marcu, że wielkość odpisu wyniesie 0,5 procenta podatku, nastąpiła wielomiesięczna stagnacja w rozmowach, i to nie z winy strony kościelnej. Biskupów niepokoił ten stan rzeczy, a zwłaszcza niektóre wypowiedzi ministra. Na przykład we wrześniu powiedział on, że „nie chciałby, aby obecna dyskusja na temat sposobu finansowania Kościołów i związków wyznaniowych dotyczyła kwestii rekompensaty za utracone w PRL mienie tych wspólnot”, a przecież od początku tak Fundusz był postrzegany. Mówiono nawet o załamaniu się rozmów.
Tymczasem teraz nie tylko potwierdzono uzgodnioną wielkość odpisu, ale pojawiła się nawet konkretna data jego wprowadzenia. Min. Boni zapowiedział, że...

1789

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]