Reklama

Miłosierdzie to nie litość

Miłosierdzie to nie litość

08.04.2013
Czyta się kilka minut
Sądzę, że także i my jesteśmy tym ludem, który z jednej strony pragnie słuchać Jezusa, ale z drugiej czasami ma ochotę pobić, potępić innych, nieprawdaż? Potępić innych. Zaś orędzie Jezusa to miłosierdzie.
D

Dla mnie – mówię to z pokorą – najmocniejszym orędziem Pana jest miłosierdzie. Ale to On sam powiedział: Nie przyszedłem dla sprawiedliwych, sprawiedliwi usprawiedliwią się sami. Jezus przyszedł do grzeszników” – usłyszeliśmy w pierwszą niedzielę po konklawe w komentarzu do Ewangelii o jawnogrzesznicy. Jeśli tak, to przed nami wielka szansa, trzeba tylko trzymać się grzeszników, trzymać się świata grzesznego i to z bardzo prostego powodu: to właśnie taki, a nie inny świat, Bóg kocha. Żyjąc w takim świecie, łatwo przychodzi człowiekowi stracić cierpliwość i dla dobra grzeszników sięgnąć po przyśpieszacze w postaci środków, o których sądzimy, że będą najskuteczniejsze, na przykład tych, których uważamy za grzeszników, najlepiej ośmieszyć, skompromitować, napiętnować, pognębić, jednym słowem pokonać, czyli zniszczyć. Tyle tylko, że w tym właśnie momencie, kiedy decydujemy się na taki...

3362

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]