Reklama

Między piekłem a niebem

Między piekłem a niebem

17.07.2012
Czyta się kilka minut
Tylko góra 40 proc. katolików uczęszcza do kościoła, w niektórych rejonach kraju prawie o połowę mniej.
Z

Ze wszystkich stron, kto tylko może, niesprawiedliwie ocenia, krytykuje, nie tylko zwykłych księży, ale i biskupów, i samego Ojca Świętego. Dzieje się nam wielka krzywda, nie ma co marzyć o jakimkolwiek poszanowaniu, mówią starsi księża. Młodsi: mamy już tego dość. Zwłaszcza na katechezie frustrujemy się do granic możliwości. Dzieci nas nie słuchają, rodzice je popierają, nauczyciele patrzą na nas wilkiem jak na wrogów. Owszem, nie zawsze i nie wszędzie tak źle się dzieje, ale na ogół nie jest dobrze.

Tyle z grubsza mówią fakty. Skąd jednak bierze się takie traktowanie nas, duchownych? Jak to skąd? Przecież wiadomo, a takie pytania mogą zadawać jedynie ci, którzy źle nam życzą. Przecież wszystko wokół działa przeciwko nam. Międzynarodowe, określone siły, obecny rząd i samorząd, sądy i policja, no i prasa. Środki społecznego przekazu przede wszystkim. Wszyscy nas atakują,...

3243

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]