Reklama

Merci, France

Merci, France

12.08.2007
Czyta się kilka minut
Francuzi przejęli się tragedią polskich pielgrzymów. Iwładze, izwykli ludzie robią więcej, niż wymagają od nich przepisy czy obowiązki służbowe.
T

Tragedia w La Salette zapewne zbliży Polaków i Francuzów. Przykre tylko, że to zbliżenie przez śmierć. Bo wypadek polskiego autokaru pod La Salette wstrząsnął Francją. Już w tragiczną niedzielę na miejsce wypadku pośpieszyli od razu premier François Fillon i minister transportu Jean-Louis Borloo. Od razu było jasne, że wypadek nastąpił z winy kierowcy, gdyż autokarom bez specjalnego zezwolenia nie wolno zjeżdżać tą niebezpieczną drogą (w 1973 r. w tym samym miejscu zginęło 43 Belgów, w wyniku podobnego wypadku).

Skoro sam zakaz wjazdu takich pojazdów (powtarzany po wielkroć na początku drogi i zaznaczany dodatkowo informacjami w języku francuskim, angielskim i włoskim tam, gdzie jeszcze można zawrócić) nie wystarcza, Borloo oświadczył, że trzeba będzie zbudować odpowiednie bramki sterowane przy pomocy karty magnetycznej, uniemożliwiające wjazd dużych...

1681

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]