Reklama

Merci, France

Merci, France

12.08.2007
Czyta się kilka minut
Francuzi przejęli się tragedią polskich pielgrzymów. Iwładze, izwykli ludzie robią więcej, niż wymagają od nich przepisy czy obowiązki służbowe.
T

Tragedia w La Salette zapewne zbliży Polaków i Francuzów. Przykre tylko, że to zbliżenie przez śmierć. Bo wypadek polskiego autokaru pod La Salette wstrząsnął Francją. Już w tragiczną niedzielę na miejsce wypadku pośpieszyli od razu premier François Fillon i minister transportu Jean-Louis Borloo. Od razu było jasne, że wypadek nastąpił z winy kierowcy, gdyż autokarom bez specjalnego zezwolenia nie wolno zjeżdżać tą niebezpieczną drogą (w 1973 r. w tym samym miejscu zginęło 43 Belgów, w wyniku podobnego wypadku).

Skoro sam zakaz wjazdu takich pojazdów (powtarzany po wielkroć na początku drogi i zaznaczany dodatkowo informacjami w języku francuskim, angielskim i włoskim tam, gdzie jeszcze można zawrócić) nie wystarcza, Borloo oświadczył, że trzeba będzie zbudować odpowiednie bramki sterowane przy pomocy karty magnetycznej, uniemożliwiające wjazd dużych...

1681

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]