Reklama

Media judzą

Media judzą

19.06.2005
Czyta się kilka minut
Media żyją z nieszczęść i na to zapewne nic się nie da poradzić. Powodzie, trzęsienia ziemi, wariat, który zabija kilka osób, zaraza, wykolejony pociąg, płonący tunel - to dla mediów największe przyjemności. Dzień bez nowego skorumpowanego polityka lub policjanta, kogoś nowego na liście teczkowej, dzień bez skandalu w jakiejś państwowej instytucji byłby dniem beznadziejnie nudnym; takie dni się w mediach nie zdarzają.
C

Czy jest to pełna informacja o Polsce? Oczywiście, że nie. Rozumiejąc zarówno względy komercyjne, jak i fakt, że ludzka natura powoduje, iż wszystkim nam cudze nieszczęścia sprawiają przyjemność (chociaż nigdy byśmy się do tego otwarcie nie przyznali) - akceptujemy postępowanie mediów. Jednak tak konsekwentne i bezwzględne stawianie na ciemną stronę ludzkiej natury ma poważne konsekwencje i może być niebezpieczne, gdyż wiemy, jak łatwo jest z człowieka zrobić bestię.

Media tylko w jednej dziedzinie zachowują ton optymizmu, a to w dziedzinie rozwoju technologii: komputerowej, medycznej, generalnie - konsumpcyjnej. Człowiek zatem według nie ujawnianej, ale niewątpliwej postawy mediów jest podły, natomiast rozwój cywilizacji materialnej przebiega wspaniale. Oczywiście do pewnego momentu, kiedy to znowu ujawniona zostaje ciemna strona człowieczeństwa, jak w...

3186

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]