Reklama

Mądrość Boża

Mądrość Boża

02.03.2015
Czyta się kilka minut
Jezus przepędził ze świątyni handlarzy, którzy prowadzili sklepy zaopatrujące pielgrzymów w towary potrzebne do sprawowania kultu.
W

Wyobraźmy sobie, że coś podobnego wydarzyłoby się dziś w jakimś sanktuarium katolickim. Hierarchia kościelna potraktowałyby to jako profanację miejsca świętego, zaś władza publiczna wszczęłaby dochodzenie w sprawie naruszenia porządku publicznego i obrazy uczuć religijnych. Z tego typu działaniami mimo wszystko przychodzi nam jakoś tam się pogodzić. Trudniej pogodzić się z atakami na innego typu świętości – kiedy ktoś zaatakuje nasze najgłębsze przekonania lub przyzwyczajenia.
W jednym z lutowych artykułów w „Tygodniku” wielu księży uskarżało się na biskupa Rzymu Franciszka, że zamiast popierać księży i biskupów w ich trudnej walce, nie szczędzi im cierpkich słów. Twierdzi tak m.in. pewien profesor, jednocześnie zarzucając papieżowi, że jest pupilkiem mediów, przez co stracił już do niego cierpliwość, gdyż nie może za nim nadążyć. Odważne zarzuty – szkoda, że anonimowe....

2967

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]