Reklama

Lepsza trzecia trzydziestka

Lepsza trzecia trzydziestka

10.03.2015
Czyta się kilka minut
Jacek Santorski, psycholog: W mózgu codziennie budzi się kilkadziesiąt tysięcy komórek, które pytają: „Czy masz dla nas robotę?”. Jeśli rozwiążę krzyżówkę albo nauczę się, jak obsługiwać tablet, te nowe komórki uczynią mózg nieśmiertelnym.
Aleksander Doba, 68-latek, który jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk Fot. Tomasz Barański / REPORTER
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: „Mam szalenie napięty kalendarz” – powiedział Pan, kiedy umawialiśmy się na rozmowę…
JACEK SANTORSKI: Mój system aktywności jest następujący. Przez dwa miesiące – zwykle włącznie z weekendami – tworzę i pracuję średnio po 10 godzin dziennie. Wtedy rzeczywiście trudno mi znaleźć wolną chwilę. Potem na 5–6 dni wyjeżdżam, by się odbudować. Choć i wtedy prowadzę aktywne życie – nazwijmy to – twórczo-sportowe.
Wychodzi do 70 godzin pracy tygodniowo! Jak to się robi w wieku 64 lat?
Zawsze mówię, że moje życie dzieli się na trzy „trzydziestki”. W ciągu pierwszej szalałem, w trakcie drugiej zap…łem. Na ostatnie 30 zaplanowałem życie oświecone.
Czyli?
Na pewno nie działka i hamak. Działkę, co prawda, mamy, nad morzem, ale nazywam ją „domem pracy twórczej”. Moje życie...

8428

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]