Reklama

Leczenie bezkontaktowe

Leczenie bezkontaktowe

18.01.2004
Czyta się kilka minut
W związku z zamętem finansowym, zamętem organizacyjnym i zamętem menedżerskim nękającymi Narodowy Fundusz Zdrowia, jedna część lekarzy zamknęła gabinety i przestała przyjmować pacjentów, druga zaś nie zamknęła i nie przestała przyjmować.
P

Potem ta pierwsza część przeprowadziła negocjacje z Ministerstwem Zdrowia i ponownie otworzyła gabinety, wyrażając przy tym gniewny protest wobec niskiego poziomu etycznego charakteryzującego tę drugą część. Niższość etyczna drugiej części ma - jeśli dobrze rozumiem - polegać na tym, że podczas gdy pierwsza część odmówiła przyjmowania pacjentów, to druga część ich przyjmowała (przejmowała) nie bacząc na korporacyjne zasady deontologiczne. Pierwsza z tych zasad, jak wiadomo, streszcza się w sformułowaniu: nie szkodzić! Lekarz stykający się z pacjentem jest narażany na ryzyko postawienia nietrafnej diagnozy, zalecenia wadliwej terapii itd. Dla uzyskania tedy całkowitej i wysokiej etycznie pewności nie-szkodzenia konieczne jest zaniechanie jakichkolwiek kontaktów między lekarzem i pacjentem.

Pacjencie! Jeśli leży ci na sercu wysoki poziom moralny korporacji...

1420

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]