Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (26 VI-2 VII)

03.07.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • O roli i miejscu św. Piotra w Kościele i o jego posłudze jedności mówił Benedykt XVI podczas Mszy św. w uroczystość świętych Piotra i Pawła (29 czerwca). "Kościół - a w nim Chrystus - cierpi także dzisiaj (...). Wciąż na nowo mała łódź Kościoła miotana jest wiatrem ideologii, których wody dostają się do niej i zdają się skazywać na zatonięcie. A jednak właśnie w cierpiącym Kościele Chrystus jest zwycięski" - powiedział Papież. Podczas liturgii Benedykt XVI nałożył paliusze 27 nowym metropolitom, w tym warmińskiemu, Wojciechowi Ziembie. W obrzędach tradycyjnie uczestniczyła delegacja prawosławnego Patriarchatu Konstantynopola z metropolitą Pergamonu Janem na czele. Papież wyraził nadzieję na bliską interkomunię (możliwość wspólnego sprawowania Eucharystii) obu Kościołów. Po wieńczącej liturgię modlitwie "Anioł Pański" Benedykt XVI zaapelował o uwolnienie porwanych i pokój w...
8133

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]