Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

13.04.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

O jak najszybsze zakończenie wojny w Iraku zaapelował Jan Paweł II w przemówieniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”. „Wszelkie konflikty powinny być rozwiązywane wyłącznie na drodze rokowań - podkreślił Papież. - Myślą obejmuję w szczególności Irak oraz wszystkich, których dotknęła szalejąca tam wojna. Myślę zwłaszcza o wystawionych na ciężką próbę bezbronnych mieszkańcach licznych miast. Daj Boże, by jak najszybciej zakończył się ten konflikt i nadeszła nowa era przebaczenia, miłości i pokoju”.

Papież przypomniał , że w Niedzielę Palmową (13 kwietnia) w diecezjach obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Zapowiedział też, że podczas czwartkowego czuwania modlitewnego z rzymską młodzieżą na Placu św. Piotra każdemu ofiaruje różaniec.

„Również człowiekowi wierzącemu, zwłaszcza, gdy przygniata go jakieś bolesne...

8739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]