Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

13.04.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

O jak najszybsze zakończenie wojny w Iraku zaapelował Jan Paweł II w przemówieniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”. „Wszelkie konflikty powinny być rozwiązywane wyłącznie na drodze rokowań - podkreślił Papież. - Myślą obejmuję w szczególności Irak oraz wszystkich, których dotknęła szalejąca tam wojna. Myślę zwłaszcza o wystawionych na ciężką próbę bezbronnych mieszkańcach licznych miast. Daj Boże, by jak najszybciej zakończył się ten konflikt i nadeszła nowa era przebaczenia, miłości i pokoju”.

Papież przypomniał , że w Niedzielę Palmową (13 kwietnia) w diecezjach obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Zapowiedział też, że podczas czwartkowego czuwania modlitewnego z rzymską młodzieżą na Placu św. Piotra każdemu ofiaruje różaniec.

„Również człowiekowi wierzącemu, zwłaszcza, gdy przygniata go jakieś bolesne...

8739

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]