Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

09.01.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Najważniejszym zadaniem jest krzewienie pokoju, otwarcie na dialog, dzieła sprawiedliwości i wychowanie do przebaczenia - tak Jan Paweł II streścił orędzie na tegoroczny, 38. Światowy Dzień Pokoju (zobacz str. 10). Noworocznej liturgii w Bazylice św. Piotra przewodniczył kard. Angelo Sodano. W modlitwie wiernych proszono Boga za rządzących i ludzi dobrej woli; o pokój w Ziemi Świętej i Afryce; aby terroryści zdali sobie sprawę, że “przemocą nigdy nie rozwiąże się problemów godności życia i wolności istot ludzkich"; o “sprawiedliwe i solidarne rozwiązanie dramatu ubóstwa i rozwoju". Po modlitwie “Anioł Pański" Jan Paweł II pozdrowił Polaków: “Moim rodakom życzę w nowym roku pokoju, pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!".
  • Papież modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Azji. W środę na audiencji generalnej powiedział: “W klimacie Bożego Narodzenia...
8547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]