Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

24.07.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Podczas niedzielnej modlitwy “Anioł Pański" (10 lipca) Benedykt XVI nawiązał do niedawnych zamachów w Londynie: “Modlimy się za zabitych, za rannych i za ich najbliższych. Modlimy się jednak także za zamachowców: aby Pan poruszył ich serca. Tym, którzy podżegają do nienawiści i do tych, którzy dopuszczają się tak odrażających akcji terrorystycznych powiadam: Bóg miłuje życie, które stworzył, a nie śmierć. Powstrzymajcie się, w imię Boże!". W intencji ofiar i ich rodzin oraz pokoju na świecie Papież odmówił modlitwę “Anioł Pański" także w południe 14 lipca.
  • Wcześniej Papież mówił o św. Benedykcie w przededniu jego wspomnienia: “Benedykt nie założył instytucji monastycznej, mającej na celu głównie ewangelizację narodów barbarzyńskich, jak inni wielcy mnisi misjonarze tamtych czasów, lecz wskazał swoim uczniom szukanie Boga jako główny, co więcej -...
8122

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]