Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

14.03.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański" Jan Paweł II po raz kolejny zaapelował o pokój w Afryce, Ziemi Świętej i Iraku. “To nasi bracia cierpią z powodu niedopuszczalnych aktów przemocy i terroryzmu, które jedynie pogarszają warunki życia tych drogich ludów" - powiedział Papież. Modląc się za nich, Jan Paweł II raz jeszcze wezwał wszystkich, by “weszli na drogę przebaczenia i pojednania".
  • “My, Niemcy, wiemy, że jedność naszego kraju zawdzięczamy Waszej Świątobliwości oraz Polsce" - powiedział prezydent Niemiec Johannes Rau podczas audiencji prywatnej w Watykanie (6 marca). Gdyby Papież nie ukazał “tak wyraźnego profilu w przezwyciężaniu podziału Europy", droga do jedności Niemiec byłaby znacznie dłuższa, uważa Rau. Wcześniej Jan Paweł II w krótkim przemówieniu podkreślił rolę chrześcijaństwa w jednoczącej się Europie. Mówił także, że “federalna struktura...
8475

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]