Ładowanie...
Kościół nie chce kompromisów
Co do innych kwestii: czy in vitro leczy niepłodność, jak postępować z embrionami, czy biostymulacja powoduje skutki uboczne - zgody nie było.
W Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii przepisy precyzyjnie regulują problemy związane z in vitro, począwszy od tego, kto ma prawo z tej metody skorzystać (w Niemczech np. musi to być małżeństwo albo para związana ze sobą od co najmniej 2 lat). U nas na tym polu panuje całkowita dowolność. Ile zarodków można wytworzyć, ile wolno umieścić w macicy, jak postępować z niewykorzystanymi embrionami, czy należy je zamrażać (we Włoszech nie wolno), a jeśli tak, to na jak długo? Wreszcie czy embriony można odstąpić i kto powinien ponosić odpowiedzialność, jeśli zostaną uszkodzone?
"Polska konstytucja chroni życie ludzkie, ale polskie prawo się tym problemem nie zajmuje, i to jest stan dziwny" - zauważył dr...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]