Reklama

Konrad Skolarski: "Chopin/Liszt/Rachmaninov/Prokofiev"

Konrad Skolarski: "Chopin/Liszt/Rachmaninov/Prokofiev"

25.01.2006
Czyta się kilka minut
Młodych zdolnych pianistów u nas dostatek. Wygląda jednak na to, że tylko nieliczni wiedzą, co należy ze swoim talentem zrobić.
P

Podaję receptę tych, którym się powiodło. Po pierwsze: wygrać jakiś (choćby i prowincjonalny) konkurs. Po drugie: na fali popularności bezzwłocznie wydać płytę. Co dalej? Albo, jak w przypadku Rafała Blechacza, szampan i kąpiele w mleku, albo powrót na tarczy do banalnej rzeczywistości zwykłych zjadaczy chleba. Ale uwaga: jak pisał James Francis Cooke, zawód pianisty to życie nomady, w którym tylko parę dni w roku wolnych jest od gam i wprawek, w którym krytycy-ignoranci i nieodpowiedzialni, irytujący menedżerowie zatruwają ci życie po to, byś w końcu i tak stał się zakładnikiem publiczności. Po stronie zysków wymienić można sławę, satysfakcję i czasem, choć niezmiernie rzadko, pieniądze. Czy zatem w ogóle warto?

Przede mną debiutancki album Konrada Skolarskiego - laureata I nagrody na Konkursie im. Czajkowskiego w Hiszpanii, niegdyś ucznia Janusza Olejniczka...

2186

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]