Reklama

Jeszcze jedna rewolucja

Jeszcze jedna rewolucja

26.04.2007
Czyta się kilka minut
Ukraina jest jedna, jak piłka. Ale że bramki są dwie, to i na Ukrainie są dwie części, które toczą ze sobą polityczny i cywilizacyjny mecz. Czy mistrzostwa pomogą zjednoczyć naród? Marzą o tym politycy, którym ta sztuka się nie udała.
W

Właściciele straganów na kijowskim Majdanie i przy ulicy Andrijewskiej mogą zacierać ręce. Od lat sprzedają turystom matrioszki, kubeczki, pamiątki po ZSRR, ale też - zwłaszcza od czasu, gdy rozbłysła gwiazda Andrija Szewczenki - piłkarskie koszulki i szaliki dla kibiców. Od 2004 r. musiały jednak walczyć o lepsze z podobiznami Julii Tymoszenko, Wiktora Juszczenki i pomarańczowymi szalikami (ale nie klubu Szachtar Donieck).

Od rewolucji minęło już trochę czasu, a jej skonfliktowani bohaterowie zrobili wiele, by romantyzm tamtych chwil się ulotnił. Co gorsza, w warunkach niemal permanentnej kampanii wyborczej, sztaby partyjne produkują hurtowo darmowe gadżety i rozdając je na ulicach kompletnie psują rynek straganiarzom. Euro 2012 daje znów szansę na niezły zarobek. Nie tylko straganiarzom: Ukraina ma nadzieję, że mistrzostwa Europy przyniosą jej ponad trzy...

6102

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]