Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Hotel pod Orłem

Hotel pod Orłem

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Dla Francuzów to normalne, że ktoś się uczy ich języka, ich zdaniem każdy powinien się go nauczyć. Tłumacząc z polskiego otrzymywałem dodatkową nagrodę w postaci sympatii Polaków.
-

---ramka 321123|prawo|1---JOANNA GROMEK: - Jak to się stało, że zacząłeś zajmować się polską literaturą?

ANDERS BODEGĺRD: - Jeszcze w szkole interesowałem się językami, tak abstrakcyjnie - czystym językiem. Uczyłem się francuskiego, przez pewien czas studiowałem na Sorbonie. Przerwałem te studia, ale miałem dobre podstawy. W Sztokholmie studiowałem slawistykę i romanistykę. Z języków słowiańskich uczyłem się najpierw rosyjskiego. Trafiłem do elitarnej szkoły języków w wojsku (służba wojskowa była wtedy obowiązkowa, jestem porucznikiem). To była szkoła szpiegowska; w Szwecji za rządów socjaldemokracji nie istniały szkoły elitarne z wyjątkiem właśnie tej, do której wybierano najzdolniejszych chłopaków. Była zresztą powiązana z uniwersytetem; ja zrezygnowałem z kariery szpiega i zostałem na uniwersytecie, gdzie studiowałem dalej rosyjski i...

13135

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]