Reklama

Hotel pod Orłem

Hotel pod Orłem

18.01.2004
Czyta się kilka minut
Dla Francuzów to normalne, że ktoś się uczy ich języka, ich zdaniem każdy powinien się go nauczyć. Tłumacząc z polskiego otrzymywałem dodatkową nagrodę w postaci sympatii Polaków.
-

---ramka 321123|prawo|1---JOANNA GROMEK: - Jak to się stało, że zacząłeś zajmować się polską literaturą?

ANDERS BODEGĺRD: - Jeszcze w szkole interesowałem się językami, tak abstrakcyjnie - czystym językiem. Uczyłem się francuskiego, przez pewien czas studiowałem na Sorbonie. Przerwałem te studia, ale miałem dobre podstawy. W Sztokholmie studiowałem slawistykę i romanistykę. Z języków słowiańskich uczyłem się najpierw rosyjskiego. Trafiłem do elitarnej szkoły języków w wojsku (służba wojskowa była wtedy obowiązkowa, jestem porucznikiem). To była szkoła szpiegowska; w Szwecji za rządów socjaldemokracji nie istniały szkoły elitarne z wyjątkiem właśnie tej, do której wybierano najzdolniejszych chłopaków. Była zresztą powiązana z uniwersytetem; ja zrezygnowałem z kariery szpiega i zostałem na uniwersytecie, gdzie studiowałem dalej rosyjski i...

13135

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]