Reklama

Gladiatorzy muszą odejść

Gladiatorzy muszą odejść

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Kościół stał się wielce niezobowiązujący: nie ma zasad, nie ma ocen, nie ma wymagań. Całe roczniki, często bez wyjątków, przystępują do pierwszej komunii, do bierzmowania, bez problemów biorą ślub i chrzczą dzieci. Podobnie jest z dopuszczaniem do katechizacji.
S

Spór o religię w szkole nie toczy się na jasno określonym froncie, gdzie dokładnie wiadomo, kto jest po której stronie. To raczej partyzantka i podjazdy: każdy walczy z każdym, a ewentualni kibice zastanawiają się ciągle "którzy to nasi?". To, że nie ma jednolitości wśród krytyków religii w szkole, to zmartwienie owych krytyków. Mam jednak wrażenie, że także po kościelnej stronie nie bardzo wiemy, czego oczekujemy od szkolnej katechizacji.

Wdzięczny ks. Jackowi Prusakowi za pokazanie, jak przeciwnicy religii chcą nam zrobić wodę z mózgu, chciałbym odnieść się polemicznie do kilku jego twierdzeń. Publicysta "TP" (w nr. 35/07) pisze: "Ocena z religii na świadectwie jest informacją na temat znajomości dziedzictwa religijno-kulturowego chrześcijaństwa, a skoro na uczelniach wyższych można zaliczać przedmioty teologiczne i nikomu nie przeszkadzają oceny z tych...

11954

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]