Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Forum czy hipermarket?

Forum czy hipermarket?

14.03.2004
Czyta się kilka minut
Kiedy pod koniec lutego Tishman Speyer Properties, firma, która od 1997 r. próbowała zbudować w Krakowie Nowe Miasto, wycofała się - po raz pierwszy w swej historii - z planów inwestycyjnych, urzędnicy miejscy nie wydawali się specjalnie zaniepokojeni. Ot, firmę amerykańską zastąpi koncern niemiecki który po prostu dokończy dzieła, stawiając koło dworca kolejowego centrum komercyjne.
P

Prezydent miasta prof. Jacek Majchrowski mówił w lokalnym dodatku “Gazety Wyborczej" (28-29 lutego b.r.): “Tishman wcale nie opuszcza Krakowa. Projekt Nowego Miasta nie jest zagrożony". Z tą opinią należy polemizować. Bo tak naprawdę nowa dzielnica - taka, jaką wymyślono przed siedmiu laty - nie powstanie już nigdy.

Diametralnie zmieniły się warunki: Kraków nie jest już dzisiaj “zapomnianą perłą" Europy Środkowej, wartą odkrycia i zainwestowania. Tishman - który w 1998 r. wygrał ogłoszony przez miasto, wojewodę i kolej przetarg na zagospodarowanie obszaru Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego - wszędzie działa w ten sam sposób: zanim rozpocznie budowę, prowadzi w świecie szeroką akcję marketingową nieistniejącej jeszcze powierzchni biurowej, starając się sprowadzić w nowe miejsce duże, bogate firmy - z korzyścią nie tylko dla siebie.

Kiedy...

7309

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]