Reklama

Ładowanie...

Dwa razy Nowosielski

06.04.2003
Czyta się kilka minut
M

Mieczysław Porębski: NOWOSIELSKI - pisała o tej książce przed tygodniem Agnieszka Sabor, więc ograniczę się do noty i przypomnienia, że wizytę na warszawskiej wystawie Jerzego Nowosielskiego w Zachęcie warto połączyć z lekturą zbioru studiów najwierniejszego jego interpretatora. Interpretatora i przyjaciela od lat sześćdziesięciu, który sztuce Nowosielskiego towarzyszył od samych niemal początków, szukając dla niej całościowej formuły, „czytając” poszczególne obrazy, umieszczając poszukiwania tego artysty na rozległym cywilizacyjno-kulturowym tle. Książka wydana została niezwykle starannie, w tekście umieszczono reprodukcji; są tu m. in. nieznane rysunki Nowosielskiego z lat 40., jest słynna polichromia w kościele w Nowych Tychach i wnętrze cerkwi w Białym Borze. Posłowie napisała Krystyna Czerni, która jest też redaktorką tomu. (Wydawnictwo Literackie, Kraków 2003, s. 296. Projekt...

8191

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]