Reklama

Wojna polsko-polska pod flagą biało-czerwoną

Wojna polsko-polska pod flagą biało-czerwoną

11.06.2012
Czyta się kilka minut
Andrzej Nowak, redaktor naczelny „Arcanów”: Prymas Wyszyński mówił, że Polska jest po to, żeby była. A dzisiejsi politycy potrzebują jej tylko do tego, żeby oni byli, żeby jeszcze jeden dzień utrzymali się przy władzy.
Andrzej Nowak fot. Bogdan Krężel
A

ANDRZEJ BRZEZIECKI, MICHAŁ OLSZEWSKI: Czy z okazji mistrzostw Europy przypiął Pan do auta polską flagę? ANDRZEJ NOWAK: Nie. Dlaczego? Te flagi są dodatkiem do piwa, a ja piwa nie piję. Ale cieszy mnie, jeśli ktoś chce manifestować swój patriotyzm choćby w ten sposób. Czym to tłumaczyć, że przy okazji zawodów sportowych odżywa przywiązanie do barw narodowych, a 11 listopada takiego wzmożenia nie widać? Piłka oddziałuje tu i teraz, a 11 listopada 1918 r. miał miejsce 94 lata temu: ludzie tego nie pamiętają. Teraz najbardziej angażującym wydarzeniem o charakterze politycznym jest 10 kwietnia 2010 r. ze względu na skalę emocji z tym dramatem związanych. W tej formie patriotyzmu, którą widzimy na ulicach przy okazji Euro, kryje się coś głębszego? Chyba nie, ale wcale mi to nie przeszkadza. Patriotyzm piłkarski to jeden z...

21527

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]