Reklama

Dramat w Odessie

Dramat w Odessie

05.05.2014
Czyta się kilka minut
To najkrwawsza tragedia w najnowszej historii Odessy: 2 maja, zginęło co najmniej 46 ludzi, a setki zostały ranne.
Po starciach w Domu Związków Zawodowych, Odessa, 4 maja 2014 r. Fot. Anatolii Stepanov / AFP / EAST NEWS
O

O tym, że w Odessie zanosi się na rozróby, rosyjskie media trąbiły od kilku dni. Jak zawsze mówiły o Prawym Sektorze, który według nich ma być główną siłą polityczną na Ukrainie. W Odessie wielu ludzi niestety wciąż tym mediom wierzy.
W piątek w naszym mieście miał odbyć się mecz odeskiego Czarnomorca z charkowskim Metallistem. Charkowscy kibice chcieli przejść przez centrum na stadion. Fani futbolu są dziś jedną z sił, które najbardziej manifestują przywiązanie do ukraińskości i ukraińskiego państwa. Dlatego na plac, skąd miał ruszyć pochód, przyszło ok. 1,5 tys. mieszkańców Odessy: chcieli razem z kibicami pójść na stadion. Atmosfera była patriotyczna.
Prorosyjscy aktywiści nazywają się ludźmi z Kulikowego Pola (od placu, gdzie do 2 maja stało ich miasteczko namiotowe). Jak sami przyznają, tego dnia na zaatakowanie charkowsko-odeskiej demonstracji zdecydowali się tylko...

4178

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]