Ładowanie...
#DOM (23): Odrobina radości. Jak pracują klauni w obozach dla uchodźców?
#DOM (23): Odrobina radości. Jak pracują klauni w obozach dla uchodźców?
Posłuchaj
Klauni z fundacji Czerwone Noski na co dzień odwiedzają dzieci w polskich szpitalach. Regularnie jeżdżą też w strefy konfliktów i do obozów dla uchodźców w ramach programu "Emergency Smile", czyli "ratunkowy uśmiech". Jak pracuje się w takim obozie? Czy dzieci na całym świecie śmieją się z tego samego? Jaki jest ulubiony instrument muzyczny klaunów? O tym wszystkim Krzysztof Story rozmawia z Joanną Lewandowską, artystką z fundacji Czerwone Noski.
Zobacz też
- NAJMNIEJSZA MASKA ŚWIATA. O wszystkim decyduje się za nich. Ktoś zleca badania, ktoś wbija igłę, ktoś wiezie na zabieg. A klaun uchyla drzwi, patrzy w oczy i szeptem pyta o zgodę na wejście. Tu dziecko jest panem sytuacji. Czytaj reportaż o pracy "Czerwonych Nosków" w polskich szpitalach.
DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. W tym cyklu Podkastu Powszechnego Krzysztof Story rozmawia z goścmi, którzy pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!